Logo Kaizen
sauny ogrodowe

Po długiej zimie wreszcie nadeszła wiosna. Polacy ruszyli w plener, odpoczywać na popularnych „działkach” przy przysłowiowym grillu. Porządki już za nami, zdążyliśmy o nich zapomnieć odpoczywając w trakcie obu weekendów majowych. 

Popularność małej architektury letniskowej jest swego rodzaju manifestem przeciw wszystkiemu co miejskie i związane z konsumpcją. Coraz większa chęć przebywania z naturą zyskuje na atrakcyjności , zmieniając współczesne pojęcie luksusu.  Zaczynamy się uczyć, chcieć mniej. Potrzeba obcowania z naturą, haust świeżego powietrza, zaskakująca cisza oraz niezakłócony widok z okna generują projekty pomagające przeszczepić  luksus, który leży w prostych rzeczach.

W zimie domki wypoczynkowe straszą pustkami, pozamykane na cztery spusty. Nawet jeżeli domek  ma kominek i można by w nim odpoczywać także zimą, niewiele osób decyduje się na takie eskapady ze względu chociażby na utrudnienia i brak atrakcji. Za przystępną cenę można to zmienić i sprawić aby działka była atrakcją o każdej porze roku. Wystarczy zainwestować w saunę. To świetny sposób na wygrzanie kości, spalenie zbędnych kalorii, relaks czy  atrakcje towarzyskie. W zimie trudno zachować zdrowy styl życia – pogoda nie zachęca do aktywności (bieganie, basen nie są przyjemnością gdy za oknem -20C). A święta i karnawał zachęcają do sutych spotkań.

Powiecie Państwo że jest to droga fanaberia a skonstruowanie takiej sauny zapewne jest trudne. Otóż mylicie się – poniżej przedstawimy Państwu szereg nowoczesnych propozycji pod klucz za przystępne pieniądze. Kompaktowa funkcjonalna architektura  pozwala zrealizować marzenie o własnej saunie ogrodowej, którą możemy kupić jak dobrze zaprojektowany mebel.

Niezależnie od tego, czy sauny umieszczone są na działkach rekreacyjnych, w ogrodach czy w  górach wywołują one wzniosłe uczucia i wzmagają wrażliwość. 

Zlokalizowane w samym sercu ogrodu nowatorskie sauny w połączeniu  niebanalnym designem okien pozwalają przebywać w ogrodzie i zarazem w saunie. Wszystko to umożliwia na bezustanną kontemplację z otaczającą naturą i korzystanie z uroków sprytnie zaprojektowanej małej architektury. Wolno stojąca bryła w ogrodzie, przytulna kabina ukryta w zaciszu  połączona z przedsionkiem i bezpośrednim tarasem  to prosta i komfortowa baza dla aktywnego i zgodnego z naturą trybu życia. Lekka konstrukcja saun opiera się na modułowych ścianach, umożliwia szybki montaż bez angażowania ciężkiego sprzętu. Warto również zwrócić uwagę na fakt ekologiczny całego przedsięwzięcia. Wykorzystane  materiały do budowy pochodzą ze źródeł odnawialnych i z wtórnego wykorzystania materiału a sama realizacja w systemie modułowym niweluje wykorzystanie paliw kopalnych.

Brak miejsca na saunę w domu może się okazać wspaniałym rozwiązaniem. Jednym z istotnych przemawiających argumentów za zakupem sauny ogrodowej to fakt, że unikamy dużych ilości pary wodnej oraz większa swoboda zażywania kąpieli z przyjaciółmi a przy okazji mamy możliwość ochłodzenia się we własnym ogrodzie lub skorzystanie basenu.

W ofercie pragniemy przedstawić Państwu kilka nowoczesnych propozycji w przystępnej cenie. Nasze pakiety comfort elegance i excluisive w każdej z sześciu ofert pozwolą dostosować do swoich potrzeb. Mała, prosta, kompaktowa i funkcjonalna sauna z zależności od konfiguracji pomieści od 2 do 10 osób bez względu czy zdecydujemy się na wersję z lub bez pomieszczenia gospodarczego. Kierując się zasadą mniej znaczy więcej chcemy dać możliwość optymalnego wyboru i dopasowania do istniejącego otoczenia. Oferujemy zadaszenia płaskie, jednospadowe oraz dwuspadowe.

Wnętrze sauny zostało zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowania. Gatunki drewna z jakimi kontaktuje się nasza skóra to świerk skandynawski, na życzenie klienta możemy skorzystać z  jodły kanadyjskiej, osika czy szlachetnego cedru. Sprawdzają się one w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Ergonomiczne leżanki wykonane z drewna abachi, które charakteryzują się niskim przewodnictwem ciepła. Niezależnie od tego czy wybierzemy piec Harvia opalany drewnem czy łatwiejszy w obsłudze piec elektryczny nagrzanie sauny do 90 °C  zajmie nam około godziny.

Sauny ogrodowe zaprojektowane przez kaizen architekci odznaczają się wyjątkowym, oryginalnym, designerskim wyglądem. Oferują znacznie więcej niż tylko pozytywne korzyści dla zdrowia. Zmieniające się natura, otaczająca saune, tworzy indylliczne widoki podczas każdej kąpieli. Dzięki wysokiej jakości wykonania i przejrzystego designu sauny kaizen architekci przy współpracy z eco-architekturą oferują relaks i zadowolenie w dowolnym czasie o każdej porze roku.
qBEK apartamenty Sauny ogrodowe C1 inny bliźniak Colson pracownia złotnicza osb w puszczy Studenciak Promnice cocktail komers osb 365+ Dom w lesie - Jasieniec dom w Gruszczynie osb loveLAS Szkoła Podstawowa w Chomęcicach. URTUBIA Powidz letnisko