Logo Kaizen

osb LOVELAS

Osb LOVELAS – całoroczny dom letniskowy został wybudowany w malowniczej scenerii lasu sosnowego w Puszczy Noteckiej. Inspiracją do wybudowania domku o powierzchni 25 m2 były ograniczenia prawne wynikające z braku miejscowego planu zagospodarowania. Skorzystaliśmy z możliwości pobudowania domu na zgłoszenie.

Nowo projektowany budynek ma zastąpić wysłużony i niefunkcjonalny barak. Zwarta bryła budynku wynikająca z ograniczeń przez obowiązujące prawo budowlane dla budynków nie wymagających pozwolenia na budowę dała nowoczesną interpretacje archetypicznego, leśnego schronienia. Projektowane drewniane wysunięcie poza obrys domu zaprasza do wypoczynku, spotkań i kontemplacji w bliskim kontakcie z naturą.

Kompaktowy układ funkcjonalny na planie kwadratu oraz odpowiednia zabudowa połączona z przemyślaną stolarką otworową stwarza odczucia dwa razy większego domu. Dzięki licznym otworom okiennym rezydenci mają kontakt z otaczającymi sosnami. Wygodna kuchnia połączona z długim oknem nad blatem umożliwia kreowanie smakowitych dań.

Zaprojektowana antresola znajduje się nad pomieszczeniami jadalni, łazienki oraz kuchni otwierając tym samym przestrzeń nad salonem. Wydzielona sypialnia pozwoliła stworzyć dodatkowo kilka miejsc sypialnianych.

Dom wykonany jest w technologii szkieletowej z prefabrykowanych elementów. Ściany o grubości od 14 do opcjonalnie 19 cm. Ogrzewanie za pomocą kozy umożliwia funkcjonowanie nawet w ekstremalnie niskich temperaturach, a łatwość nagrzania (2-3h) przestrzeni zachęca do częstego odwiedzania w okresie zimowym. Jednym słowem idealny dom letniskowy w cenie auto kompaktowego.Projekty domy


Projekty domy


Projekty domy


Projekty domy


Projekty domy


Projekty domy


Projekty domy


Projekty domy


 

temat: modułowy dom leniskowy całoroczny,  zaprojektowany i wykonany w technologi drewnianej 
lokalizacja: Puszcza Notecka
powierzchnia użytkowa: 29,28 m2
faza: w trakcie realizacji
data: 2012
osb w puszczy qBEK apartamenty dom w Gruszczynie C1 Powidz letnisko Promnice osb 365+ inny bliźniak URTUBIA Dom w lesie - Jasieniec osb loveLAS cocktail komers Colson Studenciak Sauny ogrodowe Szkoła Podstawowa w Chomęcicach. pracownia złotnicza